A legtöbb szkeptikus azt a kérdést teszi fel elsőnek az interneten történő vásárlásokkal kapcsolatban, hogy vajon biztonságos dolog-e a világhálón fizetni, ugyanis fennáll a veszélye annak, hogy a „csaló” (kupon)oldalak visszaélve az adatainkkal „megrövidíthetik” a bankszámlánkat.
Szeretnénk leszögezni, hogy ez a felvetés teljesen nevetséges és lehetetlen. Amikor egy tranzakciót hajtunk végre, akkor sohasem az aktuális (kupon)oldalon fizetünk be, hanem komoly háttérrel rendelkező bankok online felületén küldhetjük el a pénzünket az oldalnak. Tehát gyakorlatilag a bank egy közvetítő szerepet tölt be a két fél a között (némi pénzért cserébe), így szó sem lehet semmilyen nemű visszaélésről.
Itt gyakorlatilag be is fejezhetnénk a bejegyzést, de azért még térjünk ki külön a kuponoldalaknál megszerzett kedvezményekre.
„Előfordulhat olyan eset, hogy megveszem a kupont és nem kapom meg a kedvezményt/nem is létezik az akció/nem fogadják el a szolgáltatónál a kuponomat?”
Tény, hogy az utóbbi időben egy-két kisebb site bedőlt, és ebből kifolyólag problémák adódtak a kuponok beváltásánál. Ettől függetlenül a fenti összetett kérdésre a következő válaszokat és tanácsokat tudjuk adni:
„Nem kapom meg a kedvezményt?” – ilyen egy komoly oldalnál (Kuponvilág, Tsoonami) egyszerűen nem lehetséges. A kuponoldal és a szolgáltató szerződésben állnak egymással, ezért az aktuális ajánlatok érvényesnek tekinthetők, abban az esetben, ha megtörtént a minimális számú vásárlás.
„Nem is létezik az akció/ nem fogadják el a szolgáltatónál a kuponomat” – a fenti válaszból egyértelműen következik, hogy kamu akciókat nem jelentethet meg a kuponos site, illetve a szerződés miatt a szolgáltatónak kötelező elfogadnia a kinyomtatott kupont.
Abban az esetben, ha valaki veszi a fáradtságot, és még többet szeretne megtudni az ajánlatokról, akkor érdemes böngésznie a kuponoldalak közösségi fórumait. Itt szinte bármire választ kaphat a felhasználó, ami az ajánlattal kapcsolatos. Ne habozzunk, ha kérdést szeretnénk feltenni, írjunk a közösségi oldalakon a különböző weboldalaknak!
Extrán kétkedőknek azt tudjuk ajánlani, hogy hívják fel a szolgáltatót, és kérdezzék meg, hogy valóban létezik-e az ajánlat és ténylegesen kapcsolatban állnak a kuponoldallal.
Ne felejtsük el, hogy ezen oldalaknak nem áll érdekében átvernie az ügyfeleit, ugyanis számukra két dolog szent: a vásárló és a jó hír. Gondoljunk csak bele, megérné egy nagy és ismert kuponoldalnak átvernie a vásárlóit? A válasz magától értetődő: nem. A precedens pillanatok alatt elterjedne a világhálón, és onnantól kezdve romba dőlhetne az a munka, idő, pénz, stb, amit a kuponos site-ok a saját üzletükbe fektettek.